Ner Export ile Doğal Ahşap Ürünler

Ahşap masa ve ağaç masa arasındaki fark nedir? Ahşap masa alırken nelere dikkat edilmelidir, ahşap masa seçerken renk, malzeme, boya ve epoxy gibi etkenler masa seçimini nasıl etkiler? Türkiye’den sipariş ettiğiniz doğal ahşap ürünler ile evinize estetik bir görünüm oluştururken dikkat etmeniz gereken tüm hususları Ner Export olarak sizler için hazırladığımız blog yazımızda tüm detayları ile keşfedebilirsiniz.

Ahşap, neredeyse her dekorasyonla uyum gösterebilen istendiğinde modern, istendiğinde klasik tarzlarda kullanılabilen bir dekorasyon malzemesidir. Doğal oluşu, sağlık açısından herhangi bir tehlike arz etmeyişi gibi özellikleri bir yana; oldukça şık olması ile her mekânı kaliteli ve zengin göstermesi  geçmişten bugüne ev dekorasyonlarında vazgeçilmez bir parça olarak kullanılan doğadan evlerimize gelen ufak bir dokunuş olmasını sağlamıştır. Öyle ki Avrupa başta olmak üzere, doğal ahşap ürünlerin estetik dokunuşu Asya’dan Amerika’ya uzanan uzun bir yolculukta binlerce ailenin evini süslemeye devam etmektedir. Avrupa’da modern ve İskandinav, Asya’da antik ve klasik, Amerika’da ise tabir-i caizse “Amerikan Rüyası”’na özgü tasarımlar ile evlerinizin estetik duruşuna huzur ve dinginliği bir arada getirmiştir. Bu nedenle masa seçiminde ahşap her zaman bir adım öne çıkmıştır. Gerek evinizin tüm dekorasyonu, gerekse yalnızca doğal ahşap masanın seçileceği ya da değiştirileceği durumlarda ahşabın ortama sağladığı uyum ve şıklık tercih edilmektedir. Eğer sizde ahşap ürünlerin evinize katacağı doğal etkinin vereceği huzurdan yararlanmak istiyorsanız, ahşap ürünlerinizi sipariş etmeden önce bilmeniz gereken bazı hususları Ner Export olarak sizler için sıraladık. Eğer bunları bilirseniz yapacağınız seçimin doğru olması arttığı gibi sizin de yaptığınız seçimden tatmin olma ihtimaliniz daha yüksek olacak ve aldığınız masayı uzun süreler boyunca severek kullanma şansınız artacaktır. Artık güvenle sipariş verebilirsiniz.
 
Öncelikle ahşap masa terimi oldukça geniş kapsamlı bir terim olduğundan, öncelikle ahşap masa ve ağaç masalar arasındaki farka kısaca değinelim. İki terimde ortaya çıkan ürünün yapıldığı malzemeyi kapsamaktadır. Ancak ağaç masa terimi; tek parça veya birkaç parçadan oluşan malzemesi ağaç olan olabildiğince az işlenerek masa haline getirilen ürünleri ifade etmektedir. Daha geniş bir terim olan ahşap masa ise kestane, ceviz, meşe, zeytin, ladin gibi gövdesi/kökü sağlam doğal ağaçlardan yapılmış masaları da ifade edebileceği gibi, suntalama veya MDF-LAM denilen malzemeleri de kapsayabilir. Kısaca ahşap masalar tamamıyla doğal ve işlenmemiş ağaç ürünlerden yapılmak zorunda değildir. Bu nedenle özellikle Etsy gibi kişiselleştirilmiş ürünlerin satıldığı bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapıyorsanız veya ürününüzü özellikle Türkiye’den talep ediyor ve Ner Export ile iletişime geçiyorsanız kullanılan malzemelerin tam olarak ne olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. İnternet siparişlerinde belirlediğiniz ağaç türü ve ahşap masa modeli ile sipariş vermeniz kullanıcı deneyiminiz açısından sizlere daha tatminkar bir duygu bırakacağına emin olabilirsiniz.
 
Ner Export olarak sizlerin siparişlerinizde belirlediğiniz ahşap masa siparişlerinizde; ağacın cinsi, rengi, ne kadar işleneceği, nasıl boyanacağı ve ne tür vernik kullanılacağı gibi noktalar önem taşımaktadır. Kullanılan vernik veya epoxy cinsi ya da boya ağaç masanın ortama vereceği havayı tamamen değiştirebilmektedir. Eskitilmiş bir ağaç masa, klasik veya rüstik havayı vurgulayacak, Ner Export bünyesinde de bulunan ceviz, meşe ya da iyi işlenmiş keresteden yapılmış ağaç masalar ise modern görünümü perçinleyecektir. Bu nedenle masayı ne amaçla kullanacağınız da önem arz etmektedir. Klasik görünüme daha yakın bir yemek masası istiyorsanız biraz daha az işlenmiş, biraz daha baskın deşeli ve ağır görünümlü bir ağaç masa tercih edebilirsiniz. Ancak halihazırda başka mobilyalarda kullanmak niyetindeyseniz özellikle renk uyumu noktasında dikkatli olmak zorundasınız. Bu aşamada ise sizlere Ner Export olarak 7/24 online müşteri desteğimiz ile yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Avrupa standartlarına uyumlu epoxy malzemelerimiz ile dilediğiniz ahşap ürünlerimizde kullanabileceğimiz yüzlerce rengi sizlere sunabiliriz. Ev dekorasyonunuza uyum sağlayacak rengi Ner Export ile keşfedebilirsiniz.  

Çok açık veya koyu olmayan ahşap tonları genel olarak birbirine uyum sağlamaktadır. Aynı oda içerisinde kullanıldığında ürünün evinize yabancı kalmayacağına emin olabilirsiniz. Ancak yemek odası veya salonunuzdaki tüm eşyalarını koyu kahverengi tonlarındayken, çok açık kahverengi, hatta sarı tonlarının ağırlıklı olduğu ceviz veya meşe ağaçlarından yapılmış doğal ahşap masalar yemek odası dekorasyonunuz için kötü bir tercih olabilir.
 
Özet olarak Ner Export olarak siz değerli ahşap severlere tavsiyemiz, evinizin havasını değiştirmek için doğru yoldasınız. Beğendiğiniz veya evinizin iç manzarasında görmek istediğiniz doğal ahşap masalar için Ner Export olarak kişişelleştirilmiş ürünlerimizle sizlerin yanındayız. Ürünlerimizin detaylarını öğrenmek ve bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz. Detaylar için www.nerexport.com web adresimizi ziyaret edebilir veya iletişim numaralarımızdan Ner Export’a hemen ulaşabilirsiniz.