Ner Export; Ahşap ve Epoxy Mobilya Üretimi

Epoxy, fiber tekne tamiri dahil, tekne yapımı ve onarımında birçok işe yarayan harika bir maddedir. Kullanımı teknelerle sınırlı değil ve genel ahşap işlerinde, hatta ev içi onarımlarda bile kullanılmaktadır. (Tabii hoş ve estetik görünen görüntüsünün yanında fiyatını da sineye çekmemek kaydıyla) Teknik olarak "termoset plastik" adı verilen bir malzemedir. Ayrı kaplarda gelen iki şurup kıvamında reçine ve sertleştirici bileşenlerinden oluşmaktadır. Epoxy sisteminin üreticisine göre değişen oranlarda bu iki malzeme karıştırılmaktadır. Uygun oranda karıştırdığınızda egzotermik, yani dışarıya ısı veren bir reaksiyon başlar ve epoxy yavaş yavaş sertleşerek, önce jel (ya da jöle) aşaması verilen bir aşamadan daha sonra bu jöle yavaş yavaş sertleşmeye devam ederek kaskatı hale gelmektedir. Epoxy ısınarak donma işlemi gerçekleşmekte ve Ner Export katkılarıyla evlerinizi kişisel zevkinize uygun olarak üretilmiş doğal ahşap masalar ortaya çıkmaktadır.

Karıştırılmış reçine ve sertleştiriciye, içine başka maddeler eklenmemiş ise kalınlaştırılmamış, ince epoxy ile malzemenizi suya karşı yalıtabilirsiniz. Yapıştırıcı olarak da kullanabilirsiniz. Kalınlaştırınca hem epoxy daha ekonomik kullanılmış olmakta, hem de şurup kıvamındaki ince epoxyi bağlantı noktasında tutmak zordur. Hemen her epoxy üreticisi çeşitli dolgu maddeleri de üretmektedir. Her bir dolgu maddesi bağ kuvveti, renk, zımparalama kolaylığı vb. açısından farklı karakteristiklere sahiptir.

Ner Export olarak mobilya tasarımlarımızda çoğunlukla hareli ve desenli iç kesitleri olan ağaçların, doğal görünümlerini mümkün olduğunca bozmadan, çatlakları veya boşlukları ile birlikte kullanıyoruz. Ahşabı doğal haliyle bıraktığımız gibi kimi zaman da bu boşluk ve çatlakları şeffaf veya renkli epoxy ile doldurarak, ahşapları epoxy ile birleştirerek bir eşi daha olmayan mobilyalar üretiyoruz. Ve bu ürünleri Ner Export olarak sizlere özel tasarlıyoruz. Ahşap yüzeyleri sadece çeşitli bitkisel yağlar ile kaplayarak doğal yapısını koruyoruz. Farklı kullanımlar ve talepler dışında ahşap yüzeylerde kimyasal koruyucu malzemeler kullanmıyoruz.

Şeffaf kristal görünümlü, şeffaf pigmentli veya renkli olarak uyguladığımız epoxy, şeffaf reçine olarak da bilinen endüstriyel bir malzemedir. Kürleşmesi tamamlanmış olan epoxynin insan sağlığına zararlı bir etkisine rastlanmamıştır. Kürleşme süreci uzmanlar tarafından doğru şekilde gerçekleştirildiğinde gıda temasına da uygun bir hale gelmektedir. Oldukça dayanıklı, bir o kadar da estetik bir malzeme olan epoxy son yılların gözde ürünlerinden biri olmuştur. Çalışması zor bir ürün olduğu için mutlaka Ner Export gibi uzman kişileri bünyesinde bulunduran firmalar tarafından uygulanmalıdır.

Sizlerde evlerinize estetik görünümü sağlamak için tercihinizi doğal ahşap ürünler veya ahşap epoxy masalar kullanmak istiyorsanız, Ner Export olarak sizlere müşteri temsilcilerimiz ile 7/24 yardımcı olabiliriz. Ev, ofis veya bahçelerinizde doğal ve estetik yapıyı Ner Export olarak sizlere sunabiliriz. Daha fazla detay ve doğal ahşap ürünlerle ilgili daha detaylı bilgi için www.nerexport.com adresimizi ziyaret edebilir, bloglarımızı takip edebilirsiniz.